MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İLE ESA ENGELLERİ SANATLA AŞALIM TİYATRO ETKİNLİK YAZISI

Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Müziği Bölümü ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu katkılarıyla Aralık ayı dünya Engelliler Günü sebebiyle tertiplenen  bu çok anlamlı gecede Otizm  Derneğine ve Esa Engelliler Sanat Atölyesine katkılarından dolayı ve bizleri bir kez daha sizlerle böylesine güzel bir sosyal projede bir araya getirdikleri için emeği geçen herkese sonsuz  şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Bir günün değil her günün engelliler günü olması,ve konuyla alakalı  farkındalık yaratılması amacı ile bu tür sosyal sorumluluk projelerinin artması bizleri çok daha mutlu kılacaktır.

 

 

 

 

 

ESA (Engelleri Sanatla Aşalım) Sanat Atölyesi, engellilerin diğer alanlarda olduğu gibi sanatsal alanlarda da neleri başardıklarını ve yaşama karşı gösterdikleri üstün çaba ve örnek alınacak insanlar olduğunu tüm topluma göstermek ve bunun devamlılığını sağlamak ilkesiyle yola çıkan,

 

Bunu yaparken de onları toplumla kaynaştırıp ,sosyalleşmelerini sağlayan, doğasında yetenekli olan engelli arkadaşlarımızın bu yeteneklerini ortaya çıkartmak için oluşturulan bir sanat topluluğudur.

 

Her sağlam birey bir engelli adayıdır, ilkesiyle çıktığımız bu yolda gelin sizler de bizimle beraber bu sosyal sorumluluk projesinde yer alın.

 

Tüm engelli arkadaşlarımıza söylemek istediğimiz hiçbir zaman hayattan kopmasınlar, bizler bunu tiyatro, dans ve müzikle ile başardık, sizlerde sanatın birçok dalı ile bunu başarabilirsiniz.

 

Bizim için yapacağınız en güzel şey, bedenlerimize acımak değil, başarılarımızı alkışlamaktır.

 

Melek ERZİNCAN

Hayatınıza Engel Olmayın…..

Bir cevap yazın